MISTRZOSTWA GMINY KĘTY W TRÓJBOJU
Szkoła , Wydarzenia / 22 maja 2019

W dniu 21.05.2019r. na boisku przyszkolnym przy SP nr 2 w Kętach odbyły się Mistrzostwa Gminy Kęty w trójboju lekkoatletycznym. Drużynę stanowiło sześć osób z roczników 2007 i młodsi. Zawodnicy rywalizowali w trzech konkurencjach: bieg na 60m, skok w dal, rzut piłeczką palantową. Wyłoniono zwycięzców spośród dziewcząt i chłopców. W zawodach wzięło udział osiem zespołów chłopców oraz pięć dziewcząt ze szkół: SP nr 1 Kęty, SP nr 2 Kęty, ZSP nr 3 Kęty oraz ZSP Łęki. Drużyna chłopców ZSP Łęki wystąpiła w składzie: Jędrzej D., Oliwier T., Filip T., Kacper J., Mikołaj K. oraz Piotr J. Po zaciętej rywalizacji chłopcy zdobyli ostatecznie 241 pkt. co uplasowało szkołę na VI miejscu. Zawodnikiem, który zdobył najwięcej punktów w drużynie był Jędzej D. Oprócz trójboju rozegrano jeszcze bieg sztafetowy 6 x 125m. W biegu tym nasi zawodnicy zajęli  trzecie miejsce. Gratulujemy wszystkim uczestnikom uzyskanych wyników. Autor artykułu i zdjęć: Lidia Doroszko

Rocznica Uchwalenia Konstytucji 3 Maja – 2019
Szkoła , Wydarzenia / 5 maja 2019

Uroczysta akademia z okazji Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja jest na stałe wpisana w coroczny kalendarz uroczystości w naszej szkole. Jest to wspaniała możliwość, by uzmysłowić wszystkim jak ważne znaczenie mają słowa Ojczyzna i Patriotyzm. We wtorek 30 kwietnia społeczność szkolna zebrała się na gimnastycznej, by wziąć udział w przedstawieniu przygotowanym przez uczniów klasy VII. Uroczystość rozpoczęła się od wprowadzenia sztandaru szkoły i odśpiewania hymnu państwowego. W trakcie przedstawienia uczniowie przypomnieli najważniejsze fakty, wydarzenia i postacie związane z uchwaleniem Konstytucji 3 Maja. Bardzo ciekawy występ wzbogacony pieśniami z tego okresu stał się dla wszystkich „żywą lekcją” historii. Uświadomił, jak ważną dla Polski, Europy i świata była ta data. 5 Autor artykułu i zdjęć: Marzena Pencko