OGŁOSZENIE – dyżury wakacyjne przedszkoli
Bez kategorii / 13 maja 2020

DRODZY RODZICE, UWAGA! W związku z dynamiczną sytuacją epidemiczną w Gminie Kęty planowany jest dyżur wakacyjny organizowany w czterech przedszkolach. W przypadku wystąpienia okoliczności wpływających na organizację dyżuru w poniższej formie może nastąpić zmiana zasad jego realizacji. Dyżur wakacyjny w roku szkolnym 2019/2020 w Gminie Kęty pełnić będą następujące przedszkola: Lipiec – Samorządowa Placówka Wychowania Przedszkolnego Nr 7 w Kętach https://spwp7.edukacja.kety.pl/ – Samorządowa Placówka Wychowania Przedszkolnego w Witkowicach http://www.zspwitkowice.edukacja.kety.pl/ Sierpień – Samorządowa Placówka Wychowania Przedszkolnego Nr 9 w Kętach https://spwp9.edukacja.kety.pl/ – Samorządowa Placówka Wychowania Przedszkolnego w Łękach http://www.zspleki.edukacja.kety.pl/ Nabór przeprowadzony zostanie przez dyżurujące przedszkola od dnia 18 maja 2020 roku do dnia 29 maja 2020 roku do godz. 14.00. Warunkiem koniecznym do udziału w rekrutacji jest złożenie wniosku w wersji elektronicznej na adres e-mail przedszkola, do którego chcą Państwo zapisać swoje dziecko lub w wersji papierowej w jego siedzibie. (dokumenty do pobrania na stronie dyżurującego przedszkola). Dyżur wakacyjny w gminnych przedszkolach będzie organizowany zgodnie z aktualnymi wytycznymi przeciwepidemicznymi Głównego Inspektora Sanitarnego oraz Ministra Zdrowia. Dyżur wakacyjny będzie realizowany w przypadku braku okoliczności wyłączających działalność jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19. PLIKI DO POBRANIA: zarządzenie – dyżur wakacyjny regulamin – dyżur wakacyjny wniosek o przyjęcie dziecka…

#naTENczas: Fighterzy zdalnej edukacji
Bez kategorii / 10 maja 2020

Jeszcze niedawno odpędzani od komputerów, tabletów, smartfonów – dziś przytwierdzeni do nich siedzimy parę dobrych godzin dziennie. Radykalna zmiana, prawda? A przede wszystkim szybka i obowiązująca każdego z nas. Zdalna edukacja. Nikt nie powiedział nam jak, nikt nie dał gotowego rozwiązania, tak to już jest z nowymi dziejowymi wyzwaniami. To my przecieramy szlaki, my stawiamy drogowskazy, jakkolwiek szumnie to nie brzmi. Wszyscy jesteśmy wojownikami zdalnej edukacji. Herosami. Fighterami. Bo jesteśmy. Bo trwamy mimo przeciwności. Bo walczymy. I może czasem upadamy, nie mając sił, ale następnego dnia znowu podejmujemy wyzwanie. Bo zwycięzcą nie jest ten, który nigdy nie przegrywa, ale ten, który się nigdy nie poddaje. Wojownikiem jesteś Ty Młody Człowieku, bo codziennie od nowa stawiasz czoło trudowi zdalnej edukacji. Bo wiesz, że teraz, jak nigdy wcześniej, od Twojej rzetelnej i systematycznej pracy wiele zależy. Wojownikiem jest Twój Bliski, który pomimo zmęczenia i natłoku niełatwych spraw pomaga Ci przebrnąć przez gąszcz zadanych poleceń. Wojownikiem jest Nauczyciel, który mimo ograniczonych narzędzi czuwa z oddali nad  Twoim  rozwojem, niejednokrotnie wznosząc się na wyżyny kreatywności, aby w tym wszystkim nie zatracić tego, co ważne i nie zniechęcić Ciebie do działania. Wojownikami są Dyrektor Szkoły i jej Sekretarz, którzy zdalnie zarządzając, połączyć muszą oddalone ogniwa…

PROCEDURY BEZPIECZEŃSTWA – przedszkole
Bez kategorii / 8 maja 2020

Procedury bezpieczeństwa obowiązujące w Samorządowej Placówce Wychowania Przedszkolnego w Łękach w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 Dokument 1 Dokument 2 Dokument 3

WYTYCZNE GIS I MZ
Bez kategorii / 6 maja 2020

Wytyczne przeciwepidmiczne Głównego Inspektora Sanitarnego z dn. 04.05.2020r. dla przedszkoli, oddziałów przedszkolnych w szkole podstawowej i innych form wychowania przedszkolnego oraz instytucji opieki nad dziećmi do lat 3. PLIK DO POBRANIA Wytyczne dla przedszkoli, oddziałów przedszkolnych w szkole podstawowej i innych form wychowania przedszkolnego. PLIK DO POBRANIA

#naTENczas: REALNE vs ZDALNE lekcje
Bez kategorii / 5 maja 2020

Proszę Pani, a mogę się napić … (bo mieliśmy w-f)? Proszę Pani, a mogę dojeść bułkę … (dwa gryzy mi zostały)? Proszę Pani, a mogę iść do toalety … (bo nie zdążyłem na przerwie)? Te i wiele innych pytań padało codziennie na lekcjach. Niektóre z tych życzeń spełniałam (mała rzecz, a tyle radości ucznia), innych nie. A teraz (nie wiem, czy zdajecie sobie z tego sprawę) możecie wszystko. No dobra, dużo. Fajnie, prawda? Możecie pospać dłużej i spóźnić się na lekcję. Już nie ma racji bytu słynne belfrowskie powiedzenie, że to nauczyciel zaczyna i kończy lekcje. Teraz to Wy jesteście zarządcami czasu swojej nauki (pod czujnym okiem domowników – wiadomo!). Możecie przekąsić coś w trakcie lekcji (byle nie przy komputerze!) i wypić herbatkę, kakao. Możecie wyjść do toalety, nie pytając nikogo o zgodę. Wolno Wam korzystać z telefonu komórkowego (wiem, jak bycie on-line jest dla Was ważne). Niczego też na pewno na lekcję nie zapomnicie, potrzebne rzeczy (książki, przybory, …) macie w zasięgu ręki. Na pewno zauważacie szereg różnic pomiędzy lekcją realną a zdalną. Ja zauważam. Mniej chodzę, więcej siedzę. Mniej mówię, więcej piszę. W powietrzu nie unosi się pył z kredy. I choć nie zdawałam sobie sprawy, że to…

PROPOZYCJE DLA PRZEDSZKOLAKÓW – #zostanwdomu – tydzień VIII
Bez kategorii / 4 maja 2020

Drodzy Rodzice, W tym tygodniu kierując się myślą Wisławy Szymborskiej: „Czytanie książek  to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła” zachęcamy Państwa do zaszczepienia w dzieciach zamiłowania do literatury. Oglądanie i czytanie książek nie tylko pogłębia wiedzę i wzbogaca słownictwo dzieci, ale również poprawia ich koncentrację, ćwiczy mózg, rozwija wyobraźnie, inspiruje, redukuje stres i jest świetną okazją do zaspokojenia potrzeby bliskości, czułości poprzez spędzanie wieczornego czasu na kolanach zapracowanego taty lub w ramionach mamy. Proponujemy Państwu, by codziennie poświęcać  przynajmniej  20 minut na wspólne czytanie i oglądanie książek z dziećmi. Przy okazji czytania dzieciom mogą Państwo porozmawiać z nimi o tym: – Jak powstaje książka? https://www.youtube.com/watch?v=icdV3QZb10Q – Skąd możemy wziąć książkę? (biblioteka, księgarnia) Czym różni się biblioteka od księgarni? – Z czego składa się książka? (okładka, strona tytułowa, spis treści) Co znajduje się na okładce?, Czy w każdej książce jest spis treści?, Dlaczego strony są ponumerowane? – Jak dbać o książkę? https://przedszkolankowo.pl/2017/02/12/zasady-korzystania-z-ksiazek-prezentacja-multimedialna/zasady-korzystania-z-ksiazek-prezentacja-multimedialna-dla-dzieci/ – Co to jest zakładka? Można wykonać również wspólnie z dzieckiem zakładkę do książki: https://www.mamawdomu.pl/2018/07/narozne-zakladki.html https://pl.pinterest.com/pin/626070785685675812/ https://pl.pinterest.com/pin/553661347933926218/ Pozostałe nasze propozycje: 1. Ruch to zdrowie: a) Rytmiczne zabawy – dźwięki wysokie i niskie https://www.youtube.com/watch?v=4YFmTNqTfsU b) Gimnastyczna ruletka https://miastodzieci.pl/zabawy/mini-gimnastyka-dla-starszych-dzieci/ 2. Kolorowanki i karty pracy do wydruku: https://przedszkouczek.pl/wp-content/uploads/2020/03/LiczenieKsiazki.pdf https://przedszkouczek.pl/wp-content/uploads/2020/03/PolaczPary.pdf http://e-kolorowanka.pl/gallery/biblioteka-kolorowanki https://fenek.pl/img/pdf/karty_pracy_miejsca.pdf 3….

BÓG, HONOR, OJCZYZNA
Bez kategorii / 30 kwietnia 2020

Co dziś oznaczają te słowa dla naszych dzieci? Każdy z nas ma prawo do własnych sądów i przekonań, ale żeby być wolnym, trzeba znać i rozumieć prawa oraz zasady wolności. 3 Maja cóż to za data? Dziś, w XXI wieku, żyjemy w zawrotnym tempie, buntujemy się przeciwko pompatycznym słowom. Ale, czy tak powinno być? Zatrzymajmy się więc na chwilę, by rozważyć te słowa: BÓG, HONOR I OJCZYZNA. Polska w 1772r., 1793r. i 1795r. została wymazana z mapy Europy. W tej smutnej i tragicznej dla nas chwili są i momenty pełne chwały, nieugiętości ducha i walki o honor Ojczyzny. Należy do nich zaliczyć ustanowienie Konstytucji – pierwszej w Europie, a drugiej w świecie. Ale nie cieszyliśmy się długo jej prawami. Trzeba było stanąć w jej obronie. Walka kończy się klęską. Okres niewoli wielu Polaków spędza na emigracji. Tysiące tułaczy nigdy nie wróci do ukochanej Ojczyzny. Najpiękniej tęsknotę za nią wyraził Adam Mickiewicz w Inwokacji do Pana Tadeusza. Potem dwa powstania narodowe: w listopadzie 1830r. i styczniu 1863r., które kończą się przegraną, ale Polacy jeszcze wielokrotnie przysięgać będą, że: „Nie rzucim ziemi, skąd nasz ród.Nie damy pogrześć mowy,Polski my naród, polski lud,Królewski szczep piastowy. Nie damy, by nas gnębił wróg.Tak nam dopomóż…

WAŻNY RAPORT!
Bez kategorii / 30 kwietnia 2020

RAPORT BURMISTRZA GMINY KĘTY NA DZIEŃ 30 KWIETNIA 2020r. – ważne informacje i decyzje. Link: https://www.kety.pl/Raport-Burmistrza-Gminy-Kety-na-dzien-30-kwietnia-2020-r.-15537.html

SZKOŁA DO HYMNU
Bez kategorii , Szkoła , Wydarzenia / 12 listopada 2019

Odpowiadając na apel Ministra Edukacji Narodowej oraz Rady Dzieci i Młodzieży szkoła nasza włączyła  się w akcję „Szkoła do hymnu”. Przedsięwzięcie to kontynuacja ubiegłorocznej inicjatywy „Rekord dla Niepodległej”, w której uczestniczyli uczniowie oraz nauczyciele z blisko 24 tys. placówek w kraju i za granicą. Wszyscy uczniowie i nauczyciele zebrali się w piątek 8 listopada o symbolicznej godzinie 11.11 na sali gimnastycznej. Przybyłych przywitała Dyrektor Agata Baścik-Majda i przypomniała, że„Mazurek Dąbrowskiego” to pieśń, która powinna łączyć wszystkich Polaków. Po uroczystym wprowadzeniu sztandaru szkoły odśpiewane zostały 4 zwrotki hymnu państwowego. W ten sposób wspólnie rozpoczęliśmy świętowanie Święta Niepodległości.